Adresa prevádzky bez ulice a čísla

Možno sa aj vy stretnete so situáciou, kedy si budete chcieť otvoriť prevádzku na mieste bez priradeného súpisného a popisného čísla, prípadne dokonca bez ulice. Žiadosť o pridelenie kódu eKasa totižot tieto údaje vyžaduje ako povinné.

Najjednoduchšie je požiadať o prenosnú pokladnicu, v ktorej sa dajú načítať GPS súradnice predajného miesta. Toto riešenie ale NIE JE SPRÁVNE, pretože prenosná pokladnica je typ pokladnice, ktorá sa používa na rôznych miestach v rôznom čase.*) Ak teda neplánujete pokladnicu nikam prenášať, nemôžete si prenosnú pokladnicu vôbec zaregistrovať.

Ako tento problém vyriešiť, to nám už poradil Mgr. Tomáš Šimek z Finančného riaditeľstva SR: "Ak predajňa nemá priradené súpisné a orientačné číslo, tak do uvedeného poľa zapíšte číslo parcely, na ktorom sa predajňa nachádza. V prípade, že sa predajňa nenachádza na žiadnej konkrétnej ulici, tak namiesto ulice zapíšte názov obce, v ktorej je daná prevádzka lokalizovaná.

*)§ 7 ods.6 Zákona č. 289/2008 Z.z. Ak sa elektronická registračná pokladnica používa na rôznych predajných miestach v odlišnom čase, ako predajné miesto sa uvedie prenosná pokladnica.
Celé vyjadrenie Finančnej správy
Adresa prevádzky bez ulice a čísla
Vytvorené12. 9. 2021
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies