Októbrová kontrolná akcia

04.10.2023Všetky novinky

Finančná správa pokračuje v kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice aj počas jesene. Tentokrát si kontrolóri „posvietia“ na dodržiavanie zákona o e‑kase v nechtových štúdiách a im podobných skrášľovacích salónoch.

Nová kontrolná akcia bude realizovaná počas októbra. Finančná správa sa na tento segment zamerala aj z toho dôvodu, že tieto služby patria medzi najrizikovejšie z pohľadu priznávania tržieb. Až polovica daňovníkov (fyzických a právnických osôb) v tejto oblasti vykázala za rok 2022 tržby nižšie ako 5 300 € a štvrtina deklarovala nulový zisk alebo daňovú stratu. Okrem toho finančná správa dostáva tipy aj od samotných občanov, ktorí sa v tomto type prevádzok často stretávajú s nevydávaním pokladničných dokladov.

Kontroly budú realizované fyzickou návštevou prevádzok, ale môžu byť realizované aj formou monitoringu, a to tak, že kontrolóri budú priamo na mieste napojení na systém e‑kasa a budú porovnávať zaevidované tržby s reálnym poskytnutím služby. V prípade, ak si podnikateľ bude svoje povinnosti plniť, vyhne sa byrokracii nevyhnutnej pri bežnej kontrole.

Októbrová kontrolná akcia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies