Schéma MIF++

Schéma MIF++ vychádza z nariadenia Európskeho parlamentu a Rady z roku 2015 a je povinná pre všetkých poskytovateľov platobných riešení. Snahou tohto typu účtovania je zaviesť transparentnosť do účtovania poplatkov.

Z každej transakcie, ktorú u vás zákazník zaplatí cez platobný terminál, sa odvádza suma, ktorá sa skladá z troch častí:

  • Acquirer Fee - poplatok za spracovanie transakcie platený poskytovateľovi terminálu.
  • Multilateral Interchange Fee - Poplatok vydavateľskej banke. Tento poplatok je čiastočne regulovaný pri súkromných kartách maximálne do výšky 0,2% hodnoty transakcie pri platbe debetnou kartou a 0,3% hodnoty transakcie pri platbe kreditnou kartou. Ostatné komerčné karty nepodliehajú regulácii.
  • Card Scheme Fee - Poplatok kartovým spoločnostiam. Napr. Visa alebo Mastercard (tzv. Card Scheme Fee) skladajúci sa z percentuálnej provízie z transakcie a fixného poplatku za transakciu. Berie do úvahy typ karty (debetná, kreditná), kartovú asociáciu, ktorá kartu vydala, a jej pôvod čo je domáci alebo zahraničný). Jeho výšku určujú kartové spoločnosti bez ohľadu na poskytovateľa platobného teminálu a môžu sa meniť.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies