Offline doklady na Euro 150

Pri používaní online registračných pokladníc je dôležité zabezpečiť, aby všetky transakcie boli riadne evidované a spracované v súlade s platnými predpismi. Jednou z takýchto povinností je aj správne zaobchádzanie s offline dokladmi vydanými online registračnými pokladnicami. Offline doklad predstavuje riadny a platný pokladničný doklad, ktorý je možné odovzdať zákazníkovi.

Podľa platnej legislatívy je však obchodník povinný takýto offline doklad zaslať do systému eKasa najneskôr do 96 hodín od jeho vytvorenia1). Táto lehota začína plynúť od vystavenia offline pokladničného dokladu alebo zverejnenia oznámenia o odstránení prekážok na strane finančného riaditeľstva.

Vo videonávode sa dozviete ako overiť či pokladnica obsahuje neodoslané offline pokladničné doklady. Ak zistíte, že máte neodoslané offline doklady tak vám ukážem ako jednoducho ich môžete odoslať.

 

1)§ 3 ods. 1 zákona č. 289/2008 Z. z. Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici alebo v systéme e-kasa prostredníctvom pokladnice e-kasa klient bez zbytočného odkladu po jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.4) Ak podnikateľ nemôže z dôvodu prekročenia hraničnej doby odozvy zaevidovať tržbu v systéme e-kasa, je povinný uložiť dátovú správu v on-line registračnej pokladnici. Podnikateľ je povinný zaslať uloženú dátovú správu do systému e-kasa do 96 hodín od prvého pokusu o jej zaslanie; ak nemožno zaslať dátovú správu do systému e-kasa z dôvodov na strane finančného riaditeľstva, lehota na jej odoslanie sa považuje za zachovanú, ak je zaslaná do 96 hodín od zverejnenia oznámenia o odstránení prekážok na strane finančného riaditeľstva na svojom webovom sídle.
Offline doklady na Euro 150
Vytvorené3. 2. 2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies